Sunday, March 18, 2012

Dom przecięty na pół

mailtemp_life_pl

Dom przecięty na pół

Autorem artykułu jest Michał Pieróg

Podział majątku po rozwodzie to często też podział nieruchomości, których małżonkowie wspólnie się dorobili. Jak w takiej sytuacji powinien wyglądać podział nieruchomości, by żadna ze stron nie została skrzywdzona dzieleniem majątku? Czy polskie prawo przewiduje jakiś algorytm według którego powinien być podzielony majątek?
podział majątku poznań
To, czego para dorobiła się w trakcie trwania małżeństwa, określa się mianem majątku wspólnego. Są oczywiście pewne wyjątki związane z podpisaniem intercyzy lub ustaleniem rozdzielności majątkowej już w trakcie trwania związku małżeńskiego, ale są to ciągle jeszcze rzadkie praktyki i można przyjąć uproszczenie, że praktycznie każde małżeństwo ma wspólnotę majątkową. Tego właśnie wspólnego dorobku dotyczy podział majątku.
Podział majątku nieruchomego może zostać dokonany na kilka sposobów. W przypadku dużych nieruchomości można mówić o fizycznym podziale na pół. Pół działki dla każdego z rozstających się małżonków, pół domu. W przypadku burzliwych rozstań takie sąsiedztwo byłego małżonka będzie prawdopodobnie ostatnią rzeczą, na którą ktoś będzie mieć ochotę. Na szczęście możliwy jest też inny podział majątku. Nieruchomość może zostać sprzedana, a uzyskane z tej transakcji pieniądze podzielone pomiędzy obie strony. Trzecim dopuszczalnym rozwiązaniem jest wspólne ustalenie, kto zatrzyma ową nieruchomość i jednocześnie zobowiąże się do spłacenia byłego małżonka. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy sytuacja na rynku nieruchomości nie nastraja optymistycznie (sprzedaż nieruchomości w krótkim czasie jest trudna lub cena nie będzie korzystna). Zdarza się też, że któraś ze stron jest emocjonalnie związana z tym domem i nie chce się go pozbywać.  Podział majątku nieruchomego musi wiązać się z odpowiednią wyceną nieruchomości uwzględniającą rynkowe realia.
---
Impala
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Rozwód i dzieci po rozwodzie

mailtemp_life_pl

Rozwód i dzieci po rozwodzie

Autorem artykułu jest Michał Pieróg

Rozwód oznacza podział nie tylko majątku, który został zgromadzony w czasie trwania małżeństwa, ale często też ustalenie kto będzie opiekować się dzieckiem lub dziećmi po rozstaniu. Sąd ma obowiązek rozstrzygnąć to w trakcie rozprawy rozwodowej. Łączy się to też z kwestią przyznania alimentów na dzieci.
Rozwód oznacza koniec takiego życia rodzinnego w dotychczasowej postaci. W trakcie rozprawy rozwodowej sąd musi rozstrzygnąć, który z rodziców będzie opiekować się małoletnimi dziećmi. Rozwód nie sprawia, ze któreś z rodziców automatycznie traci władze rodzicielską. Do tego może dojść w innych okolicznościach, gdy w grę wchodzi na przykład długotrwała przemoc w rodzinie i to ona przyczyniła się do rozwodu.  Zdarzają się też sytuacje, gdy obojgu rodzicom przy okazji rozprawy rozwodowej zawiesza  się lub odbiera prawa rodzicielskie. Są to bardzo drastyczne sytuacje, na szczęście relatywnie rzadkie.
W trakcie rozwodu sąd orzeka gdzie będą mieszkać dzieci, które z rodziców będzie się nimi na co dzień opiekować. Nie zawsze rodzice są zgodni, przy którym z nich powinny mieszkać dzieci. W takie spornej sytuacji sąd przeprowadza tak zwane poszerzone postępowanie dowodowe, które ma na celu ustalenie gdzie lepiej się będzie mieszkać dzieciom. Nadrzędnym celem jest tu ochrona dobra dziecka (rozwód to kwestia jego rodziców, dziecko powinno jak najmniej go odczuć). Coraz częściej w sądach odchodzi się od stereotypu, ze matka z racji płci jest zawsze lepszą opiekunką dla dzieci.
Rozwód z orzeczeniem o winie jednej ze stron nie zamyka jej drogi do starań o opiekę nad dzieckiem. Wina w kwestii rozpadu pożycia małżeńskiego  nie musi wpływać na czyjeś zdolności rodzicielskie. Ważniejsze jest tu dobro dziecka i jego emocjonalny związek z którymś z rodziców.
---
Impala
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Saturday, March 17, 2012

Konserwacja placu zabaw po zimie


Konserwacja placu zabaw po zimie

Autorem artykułu jest Tomasz S.

Zima to okres, gdy place zabaw nie są użytkowane przez dzieci, natomiast zalegający długo śnieg oraz niska temperatura wpływają niekorzystnie na urządzenia zabawowe. Po okresie zimowym, gdy już pogoda się poprawi należy odpowiednio zadbać o plac zabaw.
Plac zabaw zimąOdpowiednia konserwacja uczyni plac zabaw bezpieczniejszym dla bawiących się dzieci oraz przedłuży jego żywotność. Kiedy tylko widać pierwsze promienie słońca place zabaw powrotem zapełniają się dziećmi. Ważne jest by odpowiednie zabiegi konserwacyjne lub naprawy przeprowadzić zanim dzieci zaczną korzystać z urządzeń zabawowych. Po zimie wiele elementów trzeba wymienić i zadbanie o to odpowiednio wcześnie pozwoli zminimalizować ryzyko związane z wypadkiem na placu zabaw. Dodatkowo wiele urządzeń zabawowych wymaga oczyszczenia i odmalowania.
Pierwszą istotną kwestią jest oczyszczenie całego placu zabaw z zanieczyszczeń. Dzięki temu łatwiej zauważyć wszelkie usterki i zniszczenia powstałe po zimie.
W następnej kolejności należy sprawdzić wszelkie połączenia śrubowe na placu zabaw. Jeśli występują poluzowania należy śruby dokręcić. Należy również sprawdzić stabilność urządzeń. Place zabaw są zazwyczaj kotwione w gruncie w fundamencie betonowym a po okresie zimowym cały fundament mógł zostać uszkodzony. Zdarza się to dość rzadko ale sprawdzenie stabilności urządzeń, w szczególności huśtawek ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci.
Drewniane place zabaw powinno się na wiosnę odmalować odpowiednimi farbami zawierającymi impregnat przez to drewno zyskuje ochronę na gnicie, korozję i pojawiające się zagrzybienia wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto odmalowany plac zabaw zyskuje na „świeżości”, wygląda ładniej, efektowniej i bardziej cieszy dzieci. Jeśli w elementach drewnianych widać bardziej postępujące ślady korozji należy te elementy wymienić na nowe. Często zdarza się, że poszczególne belki po zimie zaczęły gnić lub pękać w sposób na tyle duży, że jedynym wyjściem jest wymiana. Najlepiej zwrócić się w tej sprawie do producenta placu zabaw. Ma się wtedy gwarancję, że wymieniona część została zamontowana prawidłowo i nie stwarza zagrożenia dla bawiących się dzieci.
Należy również zadbać o elementy metalowe. Zazwyczaj te elementy są ocynkowane ale wskutek wcześniejszego, intensywnego użytkowania w połączeniu z niskimi temperaturami i zalegającym śniegiem w okresie zimowym mogą na wielu elementach pojawić się ślady rdzy. Podobnie jak w przypadku elementów drewnianych przemalowanie odpowiednimi farbami po wcześniejszym usunięci rdzy z elementów metalowych przedłuży żywotność całego placu zabaw oraz wpłynie korzystnie na estetykę.  Jednak niektórych elementów metalowych nie da się pomalować jak np. łańcuchy od huśtawek wahadłowych. Takie elementy określane są jako części zużywające się i należy je wymienić. Producent urządzeń przeznaczonych na place zabaw powinien zapewnić spis elementów zużywających się, dzięki temu wiadomo na co zwracać szczególną uwagę. W przypadku konieczności wymiany poszczególnych elementów producent powinien również zapewnić odpowiednie części zapasowe do placu zabaw.
W następnej kolejności należy sprawdzić nawierzchnię. Jeśli na placu zabaw jest nawierzchnia trawiasta lub sypka w postaci piasku lub żwiru należy uzupełnić wszelkie ubytki pod urządzeniami zabawowymi. Grubość nawierzchni sypkiej powinna być dostosowana do możliwej wysokości upadku z urządzeń znajdujących się na placu zabaw.
Zabiegi konserwacyjne przeprowadzane po okresie zimowym w znacznym stopniu wpływają na poprawę bezpieczeństwa, estetyki oraz trwałości placów zabaw dlatego tak ważne jest by przeprowadzić je w odpowiedni sposób uwzględniając wszystkie wymienione powyżej kwestie.
---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak dbać o ząbki małego dziecka?

www.douglas.pl

Jak dbać o ząbki małego dziecka?

Autorem artykułu jest Anna1981

Wyrzynanie ząbków zaczyna się zwykle około 6 miesiąca i kończy 24-30 miesiąca zycia. Zęby wyrastaja zazwyczaj w tej samej kolejnosci - począwszy od dolnych jedynek, a kończąc na trzonowych piątkach. 
Gdy wyjdą dziecku pierwsze ząbki można je czyścić silikonową nakładką na palec (w kształcie szczoteczki) przegotowaną wodą. Jak już dziecko podrośnie można mu kupić szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem. Na szczotkę nałozyć odrobinę pasty, która podniesie atrakcyjność mycia, bo nada smak i oczyszczać ząbki po posiłkach i przed snem. Pamiętajmy że zęby mleczne są bardzo miękkie i dlatego trzeba obchodzić się z nimi ostożnie - szczotkując delikatnie.
Pierwsza szczoteczka musi mieć miękkie włosie  (nie więcej niż trzy rzędy) i wygodną do trzymania rączkę. Ten zakup jest bardzo ważny dlatego lepiej kupić szczoteczkę lepszej firmy, nawet jeśli jest bardzo droga. Pamiętajmy że szczoteczkę trzeba wymieniać co miesiąc lub nawet co trzy tygodnie, bo gromadzą się na niej i mnożą bakterie z jamy ustnej.
Pastę do zębów trzeba wybrać odpowiednią do wieku lub zasięgnąć opini stomatologa. Dostępnę są już od pierwszego ząbka dla niemowlaków.
Zęby dziecka są najbardziej wrażliwe w pierwszych dwóch latach.
Prócnica żeby jej uniknąć nie podawajmy dziecku herbaty podczas snu gdyż cukry zawarte w płynie , który wypija dziecko łączy się z bakteriami w jamie ustnej, co prowadzi do psucia się zębów. Tak dzieje się najczęściej w czasie snu, kiedy to śliniaki nie pracują juz tak efektywnie. W ciągu dnia ślina rozrzedza pokarmy i napoje oraz pobudza odruch połykania. W nocy zaś ryzyko próchnicy zwiększa się kilkakrotnie. Aby tego uniknąć nie dawajmy dzieciom słodkich napojów na noc (sok, herbata) niech to będzie przegotowana woda najlepiej w kubeczku z dzióbkiem.
---
wszystkooniemowletach1.blogspot.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Friday, March 16, 2012

Rozrywka w wolnym czasie


Rozrywka w wolnym czasie

Autorem artykułu jest Karolina W.

Dzieci uwielbiają spędzać swój wolny czas na różnego rodzaju zabawach. Ważne, aby były one dobrze dobrane do ich wieku, umiejętności, a także były rozwijające.
Wiele zabaw można tez podzielić na takie dla dziewczynek i chłopców, ponieważ dotyczą różnych aspektów życia oraz typowych zainteresowań dla konkretnej płci. Gry dla dziewczynek przeważnie są kolorowe i dotyczą tematyki typowo kobiecej – są pełne księżniczek, syrenek oraz czarodziejek. Gry dla dziewczynek przenoszą je w zaczarowany świat, gdzie bohaterki są piękne i bardzo modnie ubrane, gdzie można osiągnąć co się chce.
Takie zabawy często dotyczą też gotowania, szycia oraz prac domowych. Dzięki nim małe damy mogą nauczyć się wielu przydatnych w późniejszym życiu czynności. Wiele osób jest zdania, ze gry dla dziewczynek od razu pokazują młodym kobietom, gdzie jest ich miejsce i czym powinny się zajmować, jednakże wiele z nich pokazuje też, że kobieta może osiągnąć sukces w wielu dziedzinach, więc nie są do końca takie złe. W internecie można zaleźć liczne darmowe gry, które mają też walory edukacyjne. Nie są one już przepełnione kolorowymi bohaterami znanymi z bajek lub filmów dla dzieci. Są to bardziej darmowe gry dotyczące nauki, poznawania nowych słów oraz rozwijające zdolności logicznego oraz abstrakcyjnego myślenia. Ogólnie rzecz biorąc, gry dla dzieci są bardzo różne. Jedne służą tylko i wyłącznie do zabawy oraz rozrywki, a inne mają liczne walory edukacyjne, które pomagają w nauce oraz zapamiętywaniu nowych rzeczy.
Warto kupować zróżnicowane gry dla dzieci, ponieważ potrzebują one zarówno rozrywki, jak i motywacji do nauki, a nauka poprzez zabawę jest najlepsza – tak wyszło w wynikach najnowszych amerykańskich badań. Dlatego też wszelkie gry dla dziewczynek cieszą się dużym zainteresowaniem i są po prostu modne, jednakże trzeba uważnie kontrolować to, czym bawi się nasze dziecko. Każdy rodzic musi dbać o to, aby były to rzeczy odpowiednie i idealnie dopasowane do wieku pociechy.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kolorowanki i malowanki


Kolorowanki i malowanki

Autorem artykułu jest Paulina Kamińska

Rodzice, a niejednokrotnie także nauczyciele  przeglądają sieć Internet w poszukiwaniu malowanek i kolorowanek do druku. Należy zadać sobie pytanie, czy taka forma zabawy jest dla dzieci właściwa? Czy wspomaga ich rozwój? Czy kolorowanki dostępne do wydruku i w formie on-line są właściwą formą spędzania czasu dzieciom?
 A zatem pojawia się kolejne pytanie: w jaki sposób ta forma zabawy rozwija nasze pociechy? Badania dowodzą, że latorośl kolorując rozwija wyobraźnię oraz umiejętność pisania i odpowiedniego prowadzenia ręki. Nadto milusiński poznaje kolory, umie nazywać przedmioty, a przy należytym doborze kolorowanek może poznać alfabet, nauczyć się liczyć czy nawet poznać historię kraju.
Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania są twierdzące. Dodatkowe zabawy takie jak połączenie kropek czy też zabawa w labirynty, które można wydrukować również wspomagają rozwój pociechy - wyjątkowo jego wyobraźnię przestrzenną.A co wobec tego z kolorowankami on-line? W czasach Internetu 4 letnie dziecko siedzące przed ekranem laptopa nikogo w tym momencie nie zadziwia, stąd trzeba również przyjrzeć się bliżej zabawom dostępnym w sieci dla najmłodszych, wyjątkowo tym, które mogą wspomóc rozwój. Kolorowanki w wersji on-line są również świetnym narzędziem służącym rozwojowi naszych pociech.
Trzeba jednak mieć na uwadze, ażeby dziecko nie siedziało przed ekranem notebooka zbytnio długo - bardziej to zaszkodzi niż pomoże. Trzeba też adekwatnie wybierać kolorowanki, gry i zabawy do wieku dziecka, tak by wzbudzać co chwila większe zainteresowanie.
Odpowiadając tym samym na pytanie z tytułu artykułu: kolorowanki służą rozwijaniu umiejętności. Trzeba je tylko adekwatnie dobierać i różnicować, tak ażeby dziecko się nie znudziło tą formą zabawy. Wyraźnie lepsze są kolorowanki do druku: można je wykorzystać w wielu zabawach, a wzrok dziecka nie męczy się patrząc w ekran notebooka. Łatwiej jest również dziecku zaangażować mamę do wspólnej zabawy.
---
Kolorowanki dla dzieci
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Niemowlę w kąpieli bez stresu.

www.douglas.pl

Niemowlę w kąpieli bez stresu.

Autorem artykułu jest Adriana Miler

Kąpiel niemowlęcia często wzbudza lęki u rodziców, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko. Wówczas z pomocą przychodzi babcia, ciocia, czy doświadczona siostra. Pamiętajmy, że maluszek wyczuwa nasz lęk. Warto się przygotować do tych czynności pielęgnacyjnych, by ułatwić je sobie i dziecku.
Oprócz rad, tych dobrych oczywiscie, potrzebowac będziemy kilku ważnych rzeczy, które warto mieć w zasięgu ręki.
Przede wszystkim pozbądź się obaw o kruchość małego ciałka - nie jest tak, jak często wydaje się świeżo upieczonym rodzicom. Ważne jest, by wykonywać ruchy delikatnie, ale zdecydowanie, by w miejscu, w którym kąpiemy maleństwo było na tyle dużo miejsca, by mycie i wyjmowanie maluszka z wanny nie stanowiło zagrożenia dla waszego bezpieczeństwa.
Zadbaj też o temperaturę pomieszczenia i wody - sprawdzamy termometrem lub na "łokiec" Jak myć? Jeśli maluszek ma jeszcze kikut pępowiny- nie moczymy go. Jeśli jednak się to przytrafi- osusz dokładnie pępek.
Kąpiel noworodka i niemowlaczka może odbywac się co drugi dzień. Dziecko, które zaczyna doytykać przestrzeni - podłgi, bierze różne przedmioty do rączek - codziennie.
W trudnych sytuacjach- podróży, wizytach - używaj chusteczek nawilżanych. Dobrze sprawdzają się też płatki kosmetyczne zwilżone przegotowaną ciepłą wodą.
Włoski noworodka myj codziennie lub co drugi dzień, zwróc uwagę czy główka poci się pod czapką- jeśli tak- to umyj włoski maleństwa. Stosuj delikatne kosmetyki. Najlepiej mydełko przeznaczone dla noworodka. Później może być to delikatny szampon, koniecznie taki, który nie szczypie w oczy i nie drażni skóry maleństwa. Jeśli dziecko ma ciemieniuchę- przed kąpielą posmaruj  głowę oliwką, potem wyczesz i umyj. Po kilku tygodniach powinna zniknąć.
Pamiętaj o dokładnym spłukaniu głowy maluszka- robi się to odchylając głowkę malucha do tyłu i polewając czystą wodą np. kubeczkiem.
Nie zapominaj o higienie związanej z myciem buzi i rączek. Przecieraj, obmywaj, by nie zalegały resztki pokarmu.
Przy zmianie pieluszek pamiętaj koniecznie o wytarciu pupy chusteczkami nawilżanymi, a jeśli masz dostęp do wody, to umyj pupę maluszka- np. płatkami namoczonymi w wodzie. Kiedy skóra jest podrażniona- posmaruj kremem, by uniknąć odparzeń.
Jeśli potrzebne do codziennej higieny przedmioty będziesz mieć pod ręką podczas wykonywania czynnosci pielęgnacyjnych, to unikniesz niepotrzebnych stresów swoich i dziecka.
Zadbaj więc, by pod ręką mieć: chusteczki nawilżane, płatki kosmetyczne, pojemniczek z wodą, krem, oliwkę, pieluszki,  środki do mycia maluszka, okrycie kąpielowe, czyste ubranka do przebrania niemowlaczka. Zadbaj też o to, by ubranka niemowlęce były naturalne, przewiewne i dostosowane do temperatury- pory roku. Nie ma sensu przegrzewac maleństwa, bo to jest równie niezdrowe jak wychłodzenie małego ciałka.
Pamietaj też, że zrelaksowany, odprężony i pewny swych ruchów rodzic to również relaks w kąpieli dla dziecka.
---
Ubranka dla niemowląt przydatne po kąpieli.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Wednesday, March 7, 2012

Spacery w zimie z dzieckiem, czyli o tym jak przetrwać zdrowo i wesoło zimę Walking in the winter with the child, or about how to survive healthier and happy winter

Spacery w zimie z dzieckiem, czyli o tym jak przetrwać zdrowo i wesoło zimę

Autorem artykułu jest Anna Brzyszcz

Dzieci uwielbiają zimę i białe szaleństwo. Nie straszny im mróz, który szczypie w policzki i padający śnieg z nieba. Dla dzieciaków niczego lepszego niż zabawy na śniegu: lepienie bałwana, rzucanie się śneżkami, robenie "orła", jazda na sankach lub zjazd z górki na pupie...
Nie taki straszny diabeł jak go malują
Wielu rodziców boi się przemoczonych butów, mokrych skarpetek, zziębniętych dłoni, a co za tym idzie przeziębienia. Ich obawy nie są do końca słuszne. Tak naprawdę dzieci dobrze radzą sobie z chłodem i wbrew temu, co powszechnie się uważa, to wcale nie chorują najczęściej w zimie. To właśnie w okresie jesieni i wiosny jest największa zachorowalność. Nie należy zatem ograniczać lub zabraniać zimowych spacerów dzieciom - nawet jeśli na dworze temperatura jest poniżej zera, to nie jest powód, by siedzieć w domu. Poza tym zimno to nie podstawowy czynnik sprzyjający przeziębieniu. U dziecka system termoregulacji działa gorzej, kiedy jest mu za ciepło. Nie należy więc przegrzewać dzieci, a tym bardziej dopuszczając do spocenia.
Zima to wspaniały czas, kiedy można podreperować odporność i nabrać sił przed wiosennymi infekcjami. Pamiętajmy, że zabawy na dworze hartują dzieci i podnoszą ich odporność. Tak więc drodzy rodzice śnieg i chłód nie zwalniają nas z wychodzenia na spacery z dziećmi w zimie, wystarczy tylko dobrze się do nich przygotować.
 Zalety wspólnych spacerów w zimie
 Zalet wychodzenia na spacery - nawet w zimie - jest wiele.  Niewątpliwie podnoszą odporność i hartują! Wyjścia w chłodniejsze dni przystosowują organizm dziecka do radzenia sobie ze zmianami temperatur. Adaptacji do zmian warunków atmosferycznych uczymy maluchy już w okresie noworodkowym. Wielu pediatrów podkreśla i przypomina rodzicom, jak ważne dla zdrowia ich dzieci są codzienne spacery: poprawiają humor, zaostrzają apetyt, ułatwiają zasypianie a promienie słoneczne dostarczają niezbędnej witaminy D. Przy starszych dzieciach dochodzi również kwestia zaspokojenia potrzeby ruchu, wpojenie dobrych nawyków związanych z aktywnym i zdrowym trybem życia oraz wspieranie rozwoju fizycznego. Należy również pamiętać, że dzieci bardzo szybko się uczą, są ciekawe świata i otwarte na nowe doznania – wspólne wyjścia i zabawy to dostarczanie bodźców, które wspierają ich rozwój psycho-ruchowy.
Odpowiednio dobrany ubiór to podstawa
Dzieci dobrze sobie radzą z niskimi temperaturami, gdy są odpowiednio ubrane i mają nieograniczone niczym ruchy. Ruch to ważny element - połowa sukcesu udanego zimowego spaceru! Aktywność fizyczna dostarcza dodatkowej energii cieplnej, dzięki czemu dziecko nie zmarznie.
To w czym dziecko idzie na spacer jest szczególnie ważne. Ubrania powinny dobrze przylegać do ciała ale nie powinny być zbyt obcisłe, ponieważ krępują ruchy dziecka i zatrzymuje krążenie. Zbyt luźne natomiast przepuszczają zimne powietrze. Najlepszą metodą ubioru dziecka jest ubranie na tzw. cebulkę, ponieważ zawsze można zdjąć lub dołożyć warstwę ubrań w zależności od potrzeb. Żeby sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco lub za zimno należy dotknąć jego karku – zimne rączki, nosek i policzki wcale nie świadczą o tym, że dziecko marznie. Jeżeli wchodzimy do sklepu, autobusu lub innych miejsc, które są ogrzewane należy zdjąć dziecku czapkę, rękawiczki i rozpiąć nieco kurtkę – dziecko wówczas się nie zgrzeje. Najgorsze co można zrobić to wyjść zgrzanym z ciepłego miejsca na mróz.
O czym należy pamiętać przed pójściem na spacer
Należy się przygotować do spaceru zwłaszcza, gdy zamierzamy spędzić trochę czasu poza domem. Przed wyjściem dziecko powinno zjeść i napić się czegoś ciepłego. Warto też wziąć gorącą herbatę ze sobą w termosie. Wspominałam już, że bardzo istotny jest ubiór, a zwłaszcza te części garderoby, które chronią kończyny. Dlatego też spakujmy dodatkową parę rękawiczek i skarpetek do torby, aby w razie potrzeby można je było przebrać. Dzieciom, które same już biegają należy zabezpieczyć szczególnie stopy przed przemoczeniem, ponieważ przemarznięte nóżki są najczęstsza przyczyna przeziębień.
Jeżeli jednak do butów dostanie się śnieg, a mamy daleko do domu, to warto zatrzymać się na gorącej herbacie w ciepłym miejscu, aby dziecko mogło się rozgrzać. Zimne nóżki należy natrzeć i wymasować, aby poprawić krążenie a następnie założyć suche skarpety. Należy również zadbać o delikatną skórę twarzy dzieci, przed wyjściem na dwór należy wysmarować ją natłuszczającym kremem ochronnym. Nie zapominamy również o „dotłuszczaniu” jej w czasie spaceru – krem powinien być kolejną niezbędną rzeczą w naszej torbie.
---
www.dzieciaki-krakowiaki.manifo.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Walking in the winter with the child, or about how to survive healthier and happy winterThe author of this article is Anna BrzyszczChildren love the winter and skiing. Not threatened by the frost, which nips the cheeks and snow falling from the sky. For the kids, nothing better than playing in the snow: modeling a snowman, throwing a śneżkami, robenie "eagle", or sledding down the hill to the exit ass ...Devil is not so terrible as it soundsMany parents are afraid of soaked shoes, wet socks, zziębniętych hand, and thus the common cold. Their fears are not entirely correct. In fact, children have coped well with the cold and contrary to what is commonly believed, it does not get sick often in the winter. It was during the autumn and spring is the greatest morbidity. Therefore, do not restrict or prohibit the winter walks for children - even when outside temperature is below zero, it is not a reason to stay at home. In addition, cold it is not the primary factor contributing to cold. The child thermoregulatory system works less well when it is too warm. Therefore, do not overheat the children, let alone preventing sweating.Winter is a great time when you can repair and recharge immunity before the spring infections. Remember that play outside temper of children and increase their resistance.So, dear parents, snow and cold do not exempt us from going out for walks with the children in the winter, just right to prepare for them.
 
Advantages of joint walks in winter
 
The advantage of going out for walks - even in winter - there are many. Undoubtedly increase resistance and temper! Output in the cooler days the baby adapt to cope with changes in temperature. Adapting to changes in weather conditions we have babies in the neonatal period. Many pediatricians emphasizes and reminds parents how important to the health of their children are daily walks: enhance mood, sharpen the appetite, help sleep and sunlight provide the necessary vitamin D. In older children, there is also a question of meeting the need for movement inculcate good habits in connection with active and healthy lifestyle and promote physical development. You should also remember that children learn very quickly, are curious and open to new experiences - and fun outings is to provide incentives that support their psycho-motor development.A properly selected dress is the keyKids do well with low temperatures, when they are properly dressed and have an unlimited like movements. The movement is an important part - half of the story of successful winter walk! Physical activity provides additional thermal energy, so it's not the cold.This is what the child goes for a walk is especially important. Clothing should be well close to the body but should not be too tight because it hampered the movements of the child and stop the circulation. Too loose and let in cold air. The best way to dress clothes for a child is known. onions, because you can always remove a layer or make clothes that suit your needs. To check if your child is not too hot or too cold, touch his neck - cold hands, nose and cheeks did not testify that the child freezes. If you enter the store, bus or other places which are heated to remove the child's cap, gloves and stretch a little jacket - a child then it is not sealed. The worst thing you can do is get out of a warm place  to frost.Things to remember before going for a walkBe prepared to walk, especially when going to spend some time outdoors. Before leaving your child should eat and drink something warm. It should also take a hot cup of tea together in a thermos. I have already mentioned that the dress is very important, especially those of clothing to protect legs. Therefore spakujmy extra pair of gloves and socks in your bag, you may need them to be change. Children who have run themselves must be protected especially against soaking feet, because the frozen legs are the most common cause of colds.However, if the shoe gets snow, and we are far from home, you might want to stop for a cup of hot tea in a warm place for a child to warm up. Cold feet to rub and massage to improve circulation and then put dry socks. It should also be made for the delicate skin of the face of children, before going to court to smear her natłuszczającym country to country. Do not forget about  her during the walk - the cream should be the next essential thing in our bag.---www.dzieciaki-krakowiaki.manifo.comAn article from the website www.Artelis.pl

Czy powinniśmy towarzyszyć dziecku w konfliktach ze światem Should accompany the child in conflict with the world

Czy powinniśmy towarzyszyć dziecku w konfliktach ze światem

Autorem artykułu jest Arek Markowski

Na pewno dziecku należy się szacunek. Jeśli istnieje między nami dobra, mocna więź, to gdy zaczynają się problemy, zazwyczaj wiemy, z czego one wynikają.
I jest zupełnie naturalne, że wspólnie staramy się je rozwiązać. Jeśli, przypadkowo, 15-letnia córka wraca do domu pijana albo ma problemy z nauką, to oczywiście nie udajemy, że nic się nie dzieje. Warto wtedy zapytać: " Wróciłaś do domu półprzytomna, wymiotowałaś, co się stało?". Nie należy ukrywać swojego niezadowolenia, ale jednocześnie trzeba szukać przyczyn, towarzyszyć młodemu człowiekowi w tej trudnej sytuacji i w tym sensie być po jego stronie.
A jak radzić sobie z opuszczonym gniazdem?
Zawsze będziemy czuć pustkę, bo to normalne, gdy bliska nam osoba się wyprowadza. Pytanie, co zrobimy z tymi uczuciami? Niektórzy mogą przytrzymywać dziecko na siłę albo wywoływać w nim poczucie winy: "Ja dla ciebie tyle poświęciłam, a ty nawet do mnie nie zadzwonisz".
Jeśli tak postępujemy, to lepiej zweryfikować nasze zachowanie, bo to znak, że żądamy od dziecka, aby zaspokajało nasze potrzeby emocjonalne. Możemy jednak po prostu być smutni. Nie starajmy się obciążać tym naszych dzieci, bo to normalna kolej rzeczy i smutek kiedyś przeminie - rodzice są od tego, żeby dać dzieciom skrzydła, a potem wypuścić je w świat.
Owszem, jest w tym jakiś tragizm, ale jest też optymizm, bo w ten sposób otrzymujemy namiastkę nieśmiertelności. Nie przytrzymujemy więc dziecka na siłę, nie żądajmy wdzięczności. To co mu daliśmy, ono odda własnym dzieciom i tak to będzie dalej się toczyć....
My rodzice w tedy mamy większe szczęście i zadowolenie kiedy widzimy jak nasze pociechy dzieci i wnuki przekazują to co my przekazaliśmy własnym dzieciom.
---
Jak towarzyszyć dziecku.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Should accompany the child in conflict with the world

The author of this article is Arek Markowski

Certainly the child should be respected. If there are among us good, strong bond, it iswhen the problems begin, usually known, from which they arise.
And it is quite natural that together we are trying to solve them. If, by chance, 15-year-olddaughter comes home drunk, or have learning difficulties, of course, do not pretend thatnothing is happening. It should then ask: "You're back home, half-conscious, vomit, what happened?". Do not hide his displeasure, but need to look for causes, accompanied by a young man in difficult circumstances and in this sense to be on his side.
And how to deal with an abandoned nest?
We will always feel the void, because it's normal when a person close to us moving out.The question is what do we do with those feelings? Some may hold the child by force ormake him feel guilty: "I sacrificed so much for you, and you do not even call me."
If they proceed, it is better to verify our behavior, because it's a sign that we demandfrom a child, that it meets our emotional needs. However, we may just be sad. Do not try to impose that our children, because it's normal course of things and the sadness will pass someday - parents are from here, to give children wings, and then release theminto the world.
Yes, there is some tragedy, but it is also optimistic, because in this way we obtain asubstitute for immortality. So do not hold the child by force, let us ask no gratitude. This is what he gave, it will give their own children and so it will continue to roll ....
My parents then we have more happiness and satisfaction when we see children as our children and grandchildren communicate what we passed on to their own children.